Izbira med 64 mm, 74 mm in 83 mm kavnim mlinčkom ni le vprašanje, kateri brus je večji. Premer rezila je tesno povezan z zmogljivostjo mletja, konfiguracijo motorja, velikostjo lijaka, odtisom stroja, funkcijami doziranja in delovno obremenitvijo, ki jo je brusilnik zasnovan.
Za kupce komercialne opreme za kavo je prava izbira odvisna od dejanske prostornine mletja in poteka dela. 64 mm brusilnik lahko zadostuje za zmerno komercialno povpraševanje, medtem ko 74 mm in 83 mm modeli zagotavljajo večje konfiguracije za večje delovne obremenitve.
JieHui Coffee proizvaja komercialne mlinčke z ravnimi rezinami v vseh treh velikostih, zaradi česar je primerjava še posebej uporabna za kupce, ki iščejo različne konfiguracije komercialnih mlinčkov od enega dobavitelja. Njegova trenutna komercialna ponudba vključuje 64-milimetrske modele s približno 7–12 kg/h, 74-milimetrske modele s približno 9–19 kg/h in 83-milimetrske modele s približno 15–30 kg/h, odvisno od modela.
64 mm proti . 74 mm proti . 83 mm Mlinček za kavo na prvi pogled
| Specifikacija | 64mm | 74mm | 83mm |
|---|---|---|---|
| Tipična zmogljivost mletja JieHui | 7–12 kg/h | 9–19 kg/h | 15–30 kg/h |
| Primer burr življenja | 500 kg | 750 kg | 1,000 kg |
| Tipična konfiguracija motorja | 350W | 450W | 550W |
| Tipičen lijak | 0,5–1,5 kg | 1,2–1,5 kg | 1.2 kg |
| Glavna komercialna uporaba | Zmerno mletje | Mletje srednjega volumna | Mletje z večjim volumnom |
| Odtis stroja | Na splošno manjši | Srednje velikosti | Večje |
| Najboljša primerjalna točka | Kompaktna komercialna postavitev | Ravnovesje velikosti in zmogljivosti | Večja zmogljivost mletja |
Zgornje številke temeljijo na trenutnih specifikacijah izdelkov JieHui. Dejanska zmogljivost mletja se lahko razlikuje glede na kavna zrna, nastavitev mletja, pogoje delovanja in določen model.
Kaj se velikost burra dejansko spremeni?
Premer brusa vpliva bolj kot fizična velikost brusilnih plošč.
Večji brus je na splošno povezan z brusilnikom, zasnovanim za večjo zmogljivost mletja, vendar je končna zmogljivost odvisna tudi od motorja, geometrije brusa, vrtljajev, hladilnega sistema, mlevne komore in splošne mehanske zasnove.
Zato le primerjava64 mm proti . 74 mm proti . 83 mmkupcem ne daje dovolj informacij.
Pri komercialnem nakupu je treba upoštevati velikost rezin skupaj z:
- Zmogljivost mletja
- Moč motorja
- Hitrost motorja
- Kapaciteta lijaka
- Burr življenje
- Način odmerjanja
- Hladilni sistem
- Dimenzije izdelka
- Pričakovana obremenitev
JieHuijev tokkomercialni mlinček za kavorazpon jasno ponazarja te razlike: njegov 64 mm JX-680MINI je ocenjen na 7–12 kg/h z motorjem 350 W, 74 mm JX-680 je ocenjen na 10–19 kg/h z motorjem 450 W, 83 mm JX-683 pa je ocenjen na 15–30 kg/h z motorjem 550 W.
JX-680MINI 64 mm ploščati komercialni mlinček za kavo
- Zmogljivost mletja:7–12 kg/h
- Burr življenjska doba: 500 kg
- Motor:350 W / 1400 RPM
- Odmerjanje:Časovni način
- Napetost:110–240 V, 50/60 Hz
JX-683P Komercialni ploski mlinček za kavo 83 mm Burr
- Zmogljivost mletja:15–30 kg/h
- Burr življenjska doba: 1,000 kg
- Motor:550 W / 1400 RPM
- Odmerjanje:Časovni način in način tehtanja
- Napetost:110–240 V, 50/60 Hz
- Odvajanje toplote:Ventilatorsko hlajenje
- Kapaciteta posode za fižol: 1.2 kg
JX-683 Komercialni ploski mlinček za kavo 83 mm Burr
- Zmogljivost mletja:15–30 kg/h
- Burr življenjska doba: 1,000 kg
- Motor:550 W / 1400 RPM
- Napetost:110–240 V, 50/60 Hz
- Kapaciteta posode za fižol: 1.2 kg
JX-680P Komercialni ploski mlinček za kavo 74 mm
JX-680 Komercialni ploski mlinček za kavo 74 mm
- Zmogljivost mletja:10–19 kg/h
- Burr življenjska doba: 750 kg
- Motor:450 W / 1400 RPM
- Napetost:110–240 V, 50/60 Hz
- Kapaciteta posode za fižol: 1.2 kg
JX-928 Komercialni ploski mlinček za kavo 74 mm
- Zmogljivost mletja:10–19 kg/h
- Burr življenjska doba: 750 kg
- Motor:600 W / 600–1400 RPM s spremenljivo hitrostjo
- Napetost:110–240 V, 50/60 Hz
- Kapaciteta posode za fižol: 120g
- Odvajanje toplote:Ventilatorsko hlajenje
64 mm kavni mlinček: kdaj je to smiselno?
64-milimetrski komercialni mlin je vreden razmisleka, ko podjetje potrebuje komercialno zmogljivost mletja brez prehoda na večjo konfiguracijo mlina.
64 mm modeli JieHui vključujejo JX-680MINI, JX-650, JX-600AD in JX-600AB. Odvisno od modela je navedena zmogljivost mletja okoli 7–12 kg/h.
64 mm brusilnik je lahko smiseln, ko:
- Povpraševanje po mletju je zmerno
- Prostor na pultu je omejen
- Podjetje želi razmeroma kompakten komercialni mlin
- Zadostuje nazivna zmogljivost 7–12 kg/h
- Za hitrejši obrat fižola je priporočljiv manjši zalogovnik
- Mlinček ne potrebuje proizvodnje večjega komercialnega modela
JX-680MINI, na primer, uporablja 64-milimetrsko ploščato rezilo, 350-vatni motor pri 1400 obratih na minuto, 0,5-kilogramski lijak in meri 29,6 × 21,5 × 47,6 cm.Zaradi te konfiguracije je fizično manjši od 74 mm in 83 mm modelov JieHui.
Velikost rezin se ne sme uporabljati kot preprosto razlikovanje med komercialno in nekomercialno opremo.
64 mm brusilnik je še vedno mogoče oblikovati kot komercialno opremo. Pomembno vprašanje je, ali njegova nazivna zmogljivost in konfiguracija ustrezata predvideni delovni obremenitvi.
Na primer, JX-650 uporablja 64-milimetrski ploščati sveder in 1,5-kilogramski lijak, pri čemer ohranja navedeno zmogljivost mletja 7–12 kg/h.
To tudi kaže, zakaj imata lahko dva brusilnika z enakim premerom rezila še vedno različni konfiguraciji.
74 mm kavni mlinček: srednja konfiguracija
74 mm brusilnik se nahaja med kategorijama 64 mm in 83 mm v komercialni liniji JieHui.
Standardna JX-680 in JX-680P oba uporabljata 74 mm ravne bruse, 450 W motor pri 1400 RPM, 1,2 kg lijak in navedeno zmogljivost mletja 10–19 kg/h.
JX-650P je še ena 74-mm konfiguracija, ocenjena na 9–18 kg/h z 1,5 kg zalogovnikom.
Kategorija 74 mm je lahko uporabna, če 64 mm brusilnik ne zagotavlja dovolj zmogljivosti, 83 mm brusilnik pa bi bil več, kot zahteva aplikacija.
Zagotavlja srednjo konfiguracijo v smislu:
Premer rezila
Moč motorja
Zmogljivost mletja
Fizična velikost
Konfiguracija lijaka
Za distributerje opreme lahko ta vrsta modela srednjega razreda zapolni pomembno vrzel med kompaktnimi komercialnimi brusilniki in stroji z visoko zmogljivostjo.
JieHuijeva serija 74 mm tudi dokazuje, da premer brusa ne določa celotne specifikacije izdelka.
JX-680 uporablja standardno doziranje, medtem ko JX-680P dodaja funkcije časovnika in tehtanja. JX-928 uporablja 74-mm ravno rezilo s 600 W motorjem z nastavljivo hitrostjo, ki deluje pri 600–1400 RPM in hlajenjem z ventilatorjem.
Torej, če imata dva brusilnika enako 74-milimetrsko rezilo, morajo kupci še vedno primerjati celotno konfiguracijo.
83-milimetrski mlinček za kavo: Kdaj bi morali premakniti gor?
83-milimetrski mlinček postane pomembnejši, ko je prostornina mletja pomemben dejavnik.
JieHui JX-683 in JX-683P uporabljata 83 mm ravne bruse in sta ocenjena na 15–30 kg/h. Oba uporabljata 550 W motorje pri 1400 RPM in 1,2 kg lijaka. JX-683P dodatno zagotavlja časovnik in nadzor tehtanja ter hlajenje ventilatorja motorja.
V primerjavi s 64 mm JX-680MINI 83 mm JX-683P zagotavlja:
- Večji premer brusa
- Višja nazivna zmogljivost mletja
- Večji motor
- Daljša navedena življenjska doba rezila
- Večji komercialni odtis
- Občutnejša splošna konstrukcija stroja
JX-683P je naveden z življenjsko dobo rezila 1000 kg in zmogljivostjo brušenja 15–30 kg/h v primerjavi s 500 kg in 7–12 kg/h za JX-680MINI.
To ne pomeni, da vsako podjetje potrebuje 83 mm brusilnik. Dodatna zmogljivost postane pomembna, ko delovna obremenitev upraviči večjo konfiguracijo.
64 mm proti . 74 mm proti . 83 mm: zmogljivost brušenja
Zmogljivost mletja je ena najbolj očitnih razlik med tremi velikostmi.
Uporaba trenutnih komercialnih specifikacij JieHui kot referenca:
- 64 mm:približno 7–12 kg/h
- 74 mm:približno 9–19 kg/h
- 83 mm:približno 15–30 kg/h
Te številke so uporabne pri ustvarjanju začetnega ožjega izbora, vendar si jih ne smemo razlagati kot zagotovilo, da bodo vsa kavna zrna mlela s popolnoma enako hitrostjo.
Gostota fižola, stopnja pečenja, nastavitev mletja, pogoji hranjenja in delovanje stroja lahko vplivajo na dejansko količino.
Iz tega razloga mora kupec primerjati nazivni razpon s pričakovano delovno obremenitvijo, namesto da izbere brusilnik samo na podlagi največjega števila.
64 mm proti . 74 mm proti . 83 mm: moč motorja
Tri glavne komercialne konfiguracije podjetja JieHui kažejo tudi ustrezno razliko v moči motorja:
- 64 mm:350 W pri modelih, kot sta JX-680MINI in JX-650
- 74 mm:450 W pri modelih, kot sta JX-680 in JX-680P
- 83 mm:550 W pri modelih, kot sta JX-683 in JX-683P
Razmerje je uporabno, vendar moči motorja ne bi smeli uporabljati kot neodvisno razvrstitev.
Dejanske karakteristike delovanja brusilnika so odvisne od celotnega sistema motorja in brusilnika.
Na primer, JieHui JX-928 je 74 mm model, vendar uporablja 600 W motor z nastavljivo hitrostjo pri 600–1400 RPM. To je dober primer, zakaj je treba premer brusa in moč motorja oceniti ločeno.
Velikost zalogovnika lahko spremeni odločitev o nakupu
Zmogljivost lijaka je še ena razlika, ki jo je vredno preučiti.
Trenutni komercialni modeli JieHui vključujejo:
64 mm JX-680MINI:0.5kg
64 mm JX-650:1.5kg
74 mm JX-680: 1.2kg
74 mm JX-650P: 1.5kg
83 mm JX-683: 1.2kg
To kaže, da je zmogljivost lijakani določeno z velikostjo bruha.
Kupec, ki potrebuje 64 mm mlinček, ne potrebuje nujno majhnega lijaka, 83 mm mlinček pa ne potrebuje samodejno največjega lijaka.
Boljši pristop je izbira prostornine lijaka glede na obrat fižola in potek dela.
Kaj pa Burr Life?
Življenjska doba brusilnikov je še ena uporabna specifikacija pri primerjavi komercialnih brusilnikov.
Trenutne navedene številke JieHui vključujejo:
64 mm:500 kg pri več modelih
74 mm:750kg
83 mm:1,000kg
Življenjsko dobo brusilnika je še vedno treba obravnavati kot referenčno specifikacijo in ne kot fiksen datum zamenjave.
Dejanska življenjska doba se lahko razlikuje glede na lastnosti kavnih zrn, prostornino mletja, tuje delce, nastavitve mletja, čiščenje in pogoje delovanja.
Za distributerje in kupce komercialne opreme je pomembnejše vprašanje, ali je mogoče po potrebi dobaviti nadomestne reze in druge servisne dele.
Katera velikost je boljša za kavarno?
Za vsako kavarno ni enotne velikosti brusov.
Kavarni z zmernim povpraševanjem po espressu bo morda zadostoval 64 mm komercialni mlinček.
Kavarna z večjo dnevno količino lahko razmisli o modelu 74 mm.
Zasedeno komercialno okolje z bistveno višjimi zahtevami po brušenju si lahko ogleda 83 mm konfiguracijo.
Pomembne spremenljivke so:
Dnevna količina + povpraševanje ob urah največje obremenitve + delovna obremenitev brusilnika + razpoložljiv prostor na pultu
Velikost rezila mora ustrezati tem zahtevam.
Katera velikost je boljša za distributerje opreme za kavo?
Za distributerje je odločitev drugačna, ker je cilj morda sestaviti paleto izdelkov in ne izbrati enega stroja.
Trinivojska struktura izdelka lahko pokriva različne zahteve trga:
- 64 mm → Kompaktni komercialni segment
- 74 mm → komercialni segment srednjega razreda
- 83 mm → Komercialni segment z večjo zmogljivostjo
To omogoča distributerju, da ponudi različne konfiguracije mlinčkov, ne da bi vsak izdelek pozicioniral okoli iste delovne obremenitve.
Trenutna ponudba JieHui že pokriva te tri kategorije brusov, z več modeli v vsaki kategoriji.
64 mm proti . 74 mm proti . 83 mm za projekte OEM mlinčkov za kavo
Za kupce OEM je velikost rezila šele začetek.
Izbrani model določa tudi razpoložljivo konfiguracijo, fizične dimenzije, zalogovnik, krmilni sistem in druge lastnosti izdelka.
JieHui zagotavlja podporo OEM za svojo ponudbo kavnih mlinčkov, vključno z blagovno znamko, barvo, pakiranjem, označevanjem in izbranimi konfiguracijami izdelkov. Trenutne informacije o izdelku podjetja navajajo tudi možnosti 50 mm, 64 mm, 74 mm in 83 mm ravnih brusov v širši ponudbi.
To je lahko koristno za znamke opreme za kavo, ki želijo izdelati več modelov mlinčkov za različne komercialne zmogljivosti.
Kako izbrati med 64 mm, 74 mm in 83 mm
Preprost način za omejitev možnosti je, da začnete z zmogljivostjo mletja.
- Zadostuje okoli 7–12 kg/h
- Obremenitev je zmerna
- Zaželen je manjši stroj
- Prostor na pultu je omejen
Kompaktna komercialna konfiguracija ustreza paleti izdelkov
- Približno 9–19 kg/h je primernejše
- Potreben je komercialni mlinček srednje zmogljivosti
- Aplikacija zahteva večjo moč, kot jo ponujajo številni 64 mm modeli
- Uporabne so možnosti časovnika ali tehtanja
- Večja konfiguracija 83 mm je nepotrebna
- Potreben je približno 15–30 kg/h
- Pomembna je večja zmogljivost mletja
- Sprejemljiv je večji komercialni mlinček
- Pomembna je daljša navedena življenjska doba rezil
- Uporaba vključuje večjo obremenitev pri brušenju
Te kategorije temeljijo na trenutnih specifikacijah JieHui in niso namenjene nadomestitvi testiranja za določeno kavo ali delovno okolje.
JieHui Coffee: 64 mm, 74 mm in 83 mm komercialni mlinčki
Kava JieHui je aKitajski proizvajalec mlinčkov za kavos komercialnimi modeli, ki pokrivajo konfiguracije ravnih brusov 64 mm, 74 mm in 83 mm. Podjetje proizvaja mlinčke za kavo od leta 2007 in navaja, da svoje izdelke izvaža v več kot 50 držav, z letno proizvodno zmogljivostjo nad 300.000 enot.
Njegovo64 mm komercialni mlinčki za kavovključujejo konfiguracije okoli 7–12 kg/h, medtem ko74 mm komercialni mlinčki za kavopokrivajo modele okoli 9–19 kg/h. The83mm kavni mlinčekpremakne v konfiguracije 15–30 kg/h.
Znotraj teh kategorij lahko kupci primerjajo tudi različne velikosti zalogovnikov, načine doziranja, konfiguracije motorjev in krmilne funkcije. Zaradi tega je ponudba primerna za distributerje, znamke kavne opreme, kavarne in druge komercialne aplikacije kavne opreme.
